V pražských Hrdlořezích byla představena nová auta pro policii a hasiče

V pražských Hrdlořezích byla představena nová auta pro policii a hasiče
09 / 09 / 2019, 13:15

Za přítomnosti ministra vnitra Jana Hamáčka a policejního prezidenta Jana Švejdara se dnes v pražských Hrdlořezích představila nová auta pro Policii ČR a Hasičský záchranný sbor ČR. Vozy mají nahradit mimo jiné i starší služební octavie, které již několik let přesluhují.

Ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar se dnes zúčastnili Na Vyšší policejní škole a Střední policejní škole MV představení nových vozidel pro Policii ČR. Hamáček sdělil novinářům, že ministerstvo vnitra letos nakoupí pro policii a hasiče nových 2 000 vozů.

Ministr vnitra představil prototypy prvních 865 vozidel Škoda Octavia Combi, přičemž první dodávka automobilů bude sloužit prvosledovým hlídkám. Hasiči pak dostanou do konce roku 152 nových aut. Dodávku vozů bude zajišťovat Škoda Auto, která se jako jediná přihlásila do nového tendru. Předchozí soutěž zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), protože měl zvýhodnit právě Škodu Auto.

Švejdar a Hamáček se již předtím shodli, že je potřeba v několika dalších letech výrazněji obměnit policejní vozový park. Auta totiž několik let přesluhují a mají najeto v průměru 350 000 kilometrů.

Po svém nástupu do funkce sdělil Švejdar, že obměna vozového parku policie patří k jeho prioritám. Už v lednu na jednání parlamentního Výboru pro bezpečnost policejní prezident uvedl, že je zhruba 70% policejních vozů ,,zralých" na výměnu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace