V Rakousku rekordně vzrostl počet znásilnění

V Rakousku rekordně vzrostl počet znásilnění
23 / 08 / 2016, 12:45

Sexuální útoky se v Rakousku zvýšily proti loňskému roku o 100 procent.

Jen do konce letošního července bylo zaznamenáno 886 obvinění z trestného činu znásilnění, přitom za celý loňský rok došlo "jen" k 1.097 případům. Zatímco loni bylo za celý rok podáno 246 žalob, jen do letošního května bylo obžalováno už 242 osob. 

Rakouská média uvádí, že za nárůstem sexuálních trestných činů je většinou "zvýšení povědomí veřejnosti po sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem". Podobné útoky byly zaznamenány i v Rakousku, server thelocal.at zmiňuje například hromadné znásilnění dívky devíti iráckými přistěhovalci.

Alternativní mapa kriminality uprchlíků? Výsledek zamlčování a "kouzlení se slovy"?

Zvýšení této trestné činnosti znamená i obrovský nápor na rakouské soudy. Zatím není jasné, zda  se na výrazném zvýšení sexuálních útoků nepodílí i nový zákon o sexuálním obtěžování, který začal platit prvního ledna a rozšířil skutkovou podstatu sexuálního obtěžování a znásilnění. Podle tohoto zákona bylo podáno již 67 trestních oznámení, které vedly ve 14 případech k zahájení trestního stíhání pachatelů.  

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace