V Řecku se ztratili uprchlíci s "umístěnkami" do ČR

V Řecku se ztratili uprchlíci s &quote;umístěnkami&quote; do ČR
Popisek: Ilustrační foto
27 / 07 / 2016, 17:00

Místo 80 běženců nepřijde do konce roku žádný.

Běženci měli do České republiky dorazit do konce října. Tak zněl původní plán vlády, proti němuž se v těchto dnech postavili například poslanci hnutí ANO, ODS či Úsvitu. 

Podle ministra Chovance však v současné době probíhá bezpečnostní sken osob. „Lze prediktovat, že nebude dokončen dříve než do konce roku. V letošním roce nelze předvídat, že bychom kohokoli přijímali,“ podotkl.

ČR odmítla přijmout všechny uprchlíky přidělené z Itálie. Z bezpečnostních důvodů

Zároveň dodal, že v Česku jsou již na základě kvót přerozdělení migrantů čtyři lidé ze Sýrie. V případě deseti migrantů, které by země měla převzít z Řecka, ministr poznamenal, že je řecké úřady nemohou najít. 

Česko se už v dubnu rozhodlo přijmout prvních sedm syrských uprchlíků na základě přerozdělovacích kvót, které v loňském roce schválila Evropská unie. Prošli bezpečnostní prověrkou. Tři z nich však opustili řecká zařízení, kde čekali na přemístění, aby se přesídlení do Česka vyhnuli. 

Česko by mělo do konce roku 2017 přijmout 2691 lidí ze středomořských zemí, které nejvíc zasáhla migrační krize. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace