V říjnu zaútočí na ISIS francouzská letadlová loď Charles de Gaulle

V říjnu zaútočí na ISIS francouzská letadlová loď Charles de Gaulle
Autor: Pascal Subtil|Popisek: Charles de Gaulle (R 91)
25 / 07 / 2016, 10:00

Letadlová loď francouzského námořnictva (Marine Nationale) Charles de Gaulle (R 91) bude opět nasazena na údery proti Islámskému státu v říjnu tohoto roku.

Francouzský prezident Francois Hollande dal akci časový rámec, ministr obrany Jean-Yves Le Drian později uvedl, že umístění lodi do oblasti se bude konat v říjnu. Bude to potřetí za dva roky, kdy vlajková loď francouzského námořnictva bude nasazena do Perského zálivu jako součást operace "Chammal".

Bude to její poslední nasazení, před generální opravou v půlce životnosti této lodi, která bude trvat 18 měsíců. 

Zároveň je to její první operační nasazení s kompletní letkou vybavenou letouny Rafale M.

Dassault Rafale M

Při svém posledním nasazení Charles de Gaulle provedl 271 bojových vzletů, včetně 259 přesných úderů proti ISIS. Během nedávné návštěvy ve Francii udělil náčelník námořních operací (CNO) admirál John Richardson letadlové lodi Charles de Gaulle prestižní ocenění Meritorious jako uznání za jeho příspěvek v boji proti ISIS.

Zdroj: Navy Recognition

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace