V Riu de Janeiru se našlo mrtvé tělo v autě. Jde o zmizelého řeckého velvyslance?

V Riu de Janeiru se našlo mrtvé tělo v autě. Jde o zmizelého řeckého velvyslance?
Autor: Flickr.com|Popisek: ambasáda
30 / 12 / 2016, 20:00

Policie našla v brazilském Riu de Janeiru nalezla mrtvé tělo v ohořelém autě. Může jít o řeckého velvyslance v Brazílii Kyriakose Amiridise, který se už tři dny pohřešuje.

/AKTUALIZOVÁNO/ - Řeckého velvyslance Kyriakose Amiridse v Brazílii zavraždil policista. V pátek se k tomu podle televize Globo TV. Údajně měl mít milostný poměr se ženou zavražděného velvyslance.

Devětapadesátiletý velvyslanec zmizel v pondělí, když jel z hlavního města Brazílie do Ria, aby se zde zúčastnil tradičních novoročních slavností.

V pondělí, kdy byl spatřen naposledy, telefonoval své ženě ze svého bytu ve městě Nova Iguacu, že je na cestě do Ria.

psali jsme: Další smrt ruského diplomata: V Moskvě byl zastřelen vysoký představitel ministerstva zahraničí

Specialisté na ohledání nyní provádějí testy, aby s definitivní platností zjistili, zda tělo patří skutečně Amiridisovi. Brazilská policie zatím odmítla, že by byl velvyslanec unesen a požadováno za něho výkupné.

Řecká ambasáda v Brazílii zatím nevydala ke zmizení velvyslance žádné prohlášení.

Související: Atentát na ruského velvyslance v Turecku. Útočník křičel "Alláhu Akbar!"

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace