V ruské loděnici se ztratilo 200 miliónů rublů

V ruské loděnici se ztratilo 200 miliónů rublů
Popisek: Ilustrační foto - ruský Oscar
10 / 11 / 2015, 13:45

V loděnici Zvezdochka pracující výhradně pro ruskou Severní flotilu se ztratila poměrně velká suma peněz.

200 milionů rublů bylo určena podle agentury TASS na opravy lodí Severní flotily. Dokonce to prý není první případ svého druhu v loděnici, sdělil prý příslušník FSB agentuře.

Případ krádeže bude oznámen soudu. Kromě ztrát peněz dochází v této loděnici i k jiným nehodám, např. letos v dubnu tam hořela ruská jaderná ponorka.

Zvezdochka jsou hlavní loděnicí ruské flotily a jsou umístěny v Severodvinsku, uzavřeném vojenském městě v oblasti Archangelsk. Vojenské zakázky přitom tvoří až 90% objednávek, protože nejen zde, ale ve všech ruských loděnicích civilní zakázky skomírají.

Podle listu Kommersant objednalo ministerstvo obrany v prvních 9 měsících roku 2015 zakázky za 60 miliard rublů, civilní činily pouhých 5,8 miliardy. Přitom ještě v roce 2010 byly civilní zakázky větší než ty armádní, konkrétně 74,4 miliard ve srovnání s 52,2 miliardy.

Zdroj: Barents Observer

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace