V Rusku podle Putina letos zabránili 20 spiknutím teroristů

V Rusku podle Putina letos zabránili 20 spiknutím teroristů
21 / 10 / 2015, 09:45

Ruské zpravodajské služby od začátku letošního roku překazily dvě desítky spiknutí plánovaných teroristy.

Moskva 20. října (ČTK) - Při včerejším setkání s představiteli ozbrojených sil země to řekl ruský prezident Vladimir Putin, který zároveň vyzval příslušné instituce v zemi ke zvýšení úsilí v předcházení teroristickým útokům.

Ruská bezpečnost zadržela neupřesněný počet podezřelých radikálů od zahájení svých úderů v Sýrii 30. září. Zapojení se do konfliktu v této blízkovýchodní zemi vyvolalo mezi Rusy obavy z možných odvetných útoků islamistů v Rusku.

"Složitá mezinárodní situace vyžaduje, abychom zintenzivnili protiteroristické úsilí, a to i v naší zemi," zdůraznil Putin na dnešním mítinku. "Musíme jednat stejně energicky a účinně (jako v minulosti). Je nesmírně důležité odhalit spojení ruských radikálů s mezinárodními teroristickými skupinami a jejich sponzory," dodal.

V této souvislosti sdělil, že ruská tajná služba FSB od začátku letošního roku zmařila 20 teroristických útoků, zatkla 560 radikálů a dalších 112 zabila.

Ruské ministerstvo vnitra dnes v prohlášení sdělilo, že se podařilo rozbít "buňku" islámské Strany osvobození (Hizb at-Tahrír), která je v Rusku zakázaná jako teroristická organizace. Při rozsáhlé operaci bylo předvedeno k výslechům 97 osob, z nichž bylo už 20 vzato do vazby.

Minulý týden v pondělí zadrželi v Moskvě skupinu osob, která prý chtěla s pomocí pětikilogramové trhaviny spáchat teroristický útok v některém z prostředků městské hromadné dopravy. V pátek pak v Krasnodarském kraji na jihozápadě země zatkli muže, který se chystal spáchat v Rusku teroristický útok ve vlaku a pak utéct do Sýrie k radikálům Islámského státu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace