V Rusku testují ministerstva pro případ vypuknutí války

V Rusku testují ministerstva pro případ vypuknutí války
Autor: Screenshot YouTube
29 / 08 / 2016, 12:30

Ruská ministerstva a Centrální banka procházejí zkouškou fungování ve válečných podmínkách. Rusko testuje svoje ozbrojené síly.

Teritoriální orgány výkonné moci budou procházet koordinací a kontrolou přechodu sfér působnosti na fungování ve válečných podmínkách,“ informuje se v tiskové zprávě ministerstva. Zdroj: parlamentnilisty.cz s odkazem na agenturu TASS.

V průběhu neohlášeného vojenského cvičení bude probíhat mobilizace ruských občanů v záloze, včetně rezervistů. Do cvičení bude také zapojena automobilová technika a „některé části“ teritoriální obrany v jižním a centrálním vojenském okruhu.

„Z vojáků v záloze budou vytvořeny vojenské sbory, v rámci kterých si všichni projdou intenzivní, všeobecnou, vojenskou přípravou, stejně tak jako specializovanými výcviky. Otázky finančního zabezpečení vojsk se v rámci cvičení budou řešit skrze instituce Ruské centrální banky,“ uvádí se ve zprávě.

Rovněž se bude prověřovat připravenost řady podniků ze zbrojního průmyslu, zejména pak na jihu Ruska pro případ války. Z ruských ministerstev se má do cvičení zapojit ministerstvo financí, ministerstvo masových komunikací a ministerstvo průmyslu a obchodu.

Mobilizace lidských zdrojů je prováděna v souladu s prezidentským dekretem ze dne 17. července 2015 "O vytvoření mobilizace pracovní síly v ozbrojených silách," s cílem zajistit jejich připravenost a rychlé zapojení do armádních složek v případě mobilizace.

Ruský prezident Putin nařídil mimořádnou bojovou pohotovost ve třech vojenských okruzích

Ruské ministerstvo obrany současně zveřejnilo video z vojenského cvičení na jižním vojenském okruhu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace