V samořiditelném Renaultu Symbioz se dá i ,,bydlet". Vůz z karbonových vláken se představil na automobilové show ve Frankfurtu

V samořiditelném Renaultu Symbioz se dá i ,,bydlet&quote;. Vůz z karbonových vláken se představil na automobilové show ve Frankfurtu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Renault Symbioz
18 / 09 / 2017, 11:30

Na automobilové show ve Frankfurtu nad Mohanem představil Renault svůj samořiditelný vůz Symbioz, který vyniká především svým prostorným interiérem.

Na prestižní automobilové výstavě ve Frankfurtu nad Mohanem představil Renault svůj nový futuristický koncept samořiditelného vozu Symbioz. Ten podle designerů vyniká především svým širokým prostorem s možností si jej uspořádat podle vlastních přání.

psali jsme: VIDEO: V Estonsku testují samořiditelné autobusy. K dokonalosti jim stále něco chybí

Deník Daily Mail uvedl, že zvolený tvar auta umožní, aby z něj byla další pohodlná ,,místnost" v domě. Bude tak možné například volně hýbat se sedadly, které si budoucí vlastník vozu může ,,naaranžovat", jak chce. Kromě velkého interiéru a posuvných sedadel bude Symbioz vybaven i ,,atmosférickými" světly" a dnes již nezbytnou WI-FI.

Koncept auta je 4,7 metrů dlouhý, 1,98 široký a 1,35 metrů vysoký. Vůz bude mít měděnou karosérii a budou ho tvořit karbonová vlákna. Symbioz je koncipován jako samořiditelný vůz na stupni 4. Bude moci tak měnit rychlost v závislosti na tom, na jak složitém dopravním úseku se bude pohybovat.

psali jsme: VIDEO: Auto, nebo obývák? Samořiditelný vůz klame tvarem

Podle tvůrců auta se Symbioz stane novým mobilním, víceúčelovým obytným prostorem pro celou rodinu, který může být využíván, i když je zaparkován. To vše umožní, aby se rodina v autě cítila jako doma, což je i cíl nového vozu. Pokud vše půjde podle plánu, tak by měl Renault Symbioz být dostupný na trhu kolem roku 2030.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace