V saském Budyšíně napadli pravicoví extrémisté několik uprchlíků

V saském Budyšíně napadli pravicoví extrémisté několik uprchlíků
Popisek: Ilustrační foto
02 / 11 / 2016, 16:45

Německá policie však popřela, že by v Sasku pořádali "hon na migranty".

Podle policie prý ohrožovala skupina osmi mužů tři mladé žadatele o azyl a dvě německé ženy. Dva z mužů na migranty mířili předmětem podobným pistoli, uvedli na policii svědci, podle kterých se jednalo o pravicové extrémisty. Další kolemjdoucí ale tvrdili, že si žádného napadení nevšimli.  

Policisté v průběhu vyšetřování zkontrolovali řadu osob i aut v okolí místa činu. Jako podezřelý byl identifikován 29letý zdrogovaný muž, u kterého se našla poplašná pistole a návykové látky. Policie také vzala dočasně do vazby 20letého uprchlíka, který prý napadl 19letého Němce. Zdroj: idnes.cz

Video: V Sasku vypukly nepokoje mezi Němci a uprchlíky "Bautzen je náš!"

 

V Budyšíně došlo už v září k násilným střetům mezi uprchlíky a krajní pravice. Včera měla skupina 40 až 50 pravicových extremistů pronásledovat v centru města dva uprchlíky, kteří se stali terčem výhrůžek a útoků kameny. Podle reportéra deníku Zeit byli policisté v menšině a zpočátku vůbec nezasáhli. Dnes uvedl deník Frankfurter Allgemeine Zeitung, že policie popřela, že by se "jednalo o hon na uprchlíky, jak některá média uváděla."

Situace s uprchlíky v Budyšíně je dlouhodobě napjatá a ve městě došlo v posledních měsících opakovaně ke konfliktům s azylanty. Když například letos v únoru vypukl požár v místní uprchlické ubytovně, místní Němci tleskali, skandovali a vyvolávali protiuprchlická hesla. Podle svědků byli v davu nejen opilci, ale i děti.

Další případ se stal rovněž v Sasku, kdy asi stovka demonstrantů zablokovala autobus s uprchlíkyDemonstranti bránili uprchlíkům vystoupit a skandovali hesla "My jsme národ!" a "Jděte domů!"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace