V saském Venusbergu zachvátil požár azylový dům. Jeden z migrantů musel vyskočit z okna

V saském Venusbergu zachvátil požár azylový dům. Jeden z migrantů musel vyskočit z okna
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: požár
29 / 10 / 2016, 14:00

Včera odpoledne kolem šestnácté hodiny se ocitl v plamenech azylový dům v malé obci Venusberg v Sasku.

60 obyvatelů domu muselo být narychlo evakuováno. Podle německého serveru Tag24 musel jeden člověk před plameny vyskočit z okna. Jeden z dalších obyvatelů azylového domu pak utrpěl závažné popáleniny.

Více než 100 hasičů zasahuje na místě. Podle svědka byl vidět v pátek kolem šestnácté hodiny v horní části azylového domu dým a plameny a zároveň větší počet lidi stojící u oken. Svědek ihned zalarmoval hasiče.

 

Příčiny požáru zatím nejsou známé. Podle nepotvrzených zpráv ale požár vypukl v jednom pokoji ve druhém patře. Azylový dům bude podle dosavadních zpráv z velké části dále neobyvatelný.

 

Zdroj: tag24.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.