V Saúdské Arábii byla žena poprvé zvolena jako radní

V Saúdské Arábii byla žena poprvé zvolena jako radní
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
13 / 12 / 2015, 08:45

Žena získala místo v samosprávě při místních volbách poprvé v Saúdské Arábii. Konzervativní království poprvé dovolilo účast žen ve volbách.

Volební komise sdělila, že Salma bint Hizab al-Oteibi získala místo v samospávě města Madrah v provincii Mecca během sobotních voleb.

Tyto volby byly první, ve kterých bylo ženám dovoleno volit a stát se kandidáty, což je bráno jako velký průlom v tomto vysoce konzervativním království, kde ženy stále nemohou dělat mnoho věcí, jako například řídit auto.

Celkem se voleb zúčastnilo 978 ženských kandidátek a 5 938 mužů. Do voleb samotných se zaregistrovalo asi 130 000 voliček a 1,35 miliónu mužských voličů. Obrovský rozdíl je přičítán byrokratickým překážkám a nedostatku dopravy.

Zajímavostí je i fakt, že tyto volby jsou teprve třetí v historii Saúdské Arábie, mezi lety 1965 a 2005 se žádné nekonaly.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace