V Senátu proběhne veřejné slyšení k petici „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“

V Senátu proběhne veřejné slyšení k petici  „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“
07 / 09 / 2019, 07:30

17. 9. 2019 proběhne od 10:00 v Senátu veřejné slyšení Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice k nové petici „Za zachování práv bezúhonných českých občanů v oblasti legálních zbraní“.

Petici představí Pavel Černý a Jaroslav Pekařík, zástupce petičního výboru a prezident spolku LIGA LIBE. Samotná petice má již přes 100 tisíc podpisů, které připojilo i mnoho našich zákonodárců, mimo jiné předseda Senátu Jaroslav Kubera, Martin Červíček, z dalších politiků rovněž předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, premiér Andrej Babiš i prezident Miloš Zeman.

Veřejného slyšení se zúčastní například senátor Václav Láska, Jiří Dienstbier, Ladislav Václavec, Zdeněk Hraba, z Poslanecké sněmovny budou přítomni Jana Černochová, Pavel Růžička, za Českomoravskou mysliveckou jednotu Bohumil Straka a další představitelé z ministerstva vnitra a zemědělství.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.