V sobotu 6. února jsou v centru Prahy nahlášeny demonstrace i protestní shromáždění a pochody

V sobotu 6. února jsou v centru Prahy nahlášeny demonstrace i protestní shromáždění a pochody
Popisek: Demonstrace proti uprchlíkům, pražské nám. Míru (Úsvit-Národní Koalice a Blok proti islámu)
17 / 01 / 2016, 13:30

Dojde ke střetům mezi příznivci i odpůrci uprchlíků? Do Prahy možná přijedou zástupci německého hnutí Pegida.

V sobotu 6. února by se v Praze 1 a 2 měly uskutečnit demonstrace Bloku proti islámu pod názvem "Hrozba islamizace ČR" i aktivistů, kteří budou demonstrovat za "Otevřenou a tolerantní Evropu, proti rasismu a xenofobii". Informace z portálu praha.eu

Zakladatel Pegidy Lutz Bachmann před týdnem na demonstraci v Lipsku potvrdil, že celoevropské demonstrace se chystají na 6. února. Centrální protest se bude opět konat v Drážďanech, současně se ale příznivci názorů Pegidy chtějí sejít mimo jiné v Praze, ve Varšavě, v Bratislavě, v Amsterodamu či v Birminghamu. Zdroj: aktualne.cz

Zatímco Blok proti islámu plánuje akce na Náměstí Míru a na Hradčanském náměstí od 9 do 18 hodin, aktivista Jan Cemper si "zamluvil" pro svoje tři průvody všechna významná místa na Praze 1 v době od 11 do 20 hodin. (Např. Pohořelec, Zámecké schody, Nerudovu, Klárov, nebo horní část Václavského náměstí)

Navíc oznámilo "Společný protest politických stran a hnutí proti protinárodní politice vlády, proti ilegální imigraci a proti omezování demokratických svobod" v centru města také Hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem a Národní demokracie. To nahlásilo shromáždění v době od 8 do 21 hodin například před kostelem Sv. Mikuláše na Malostranském náměstí, u stanice metra Malostranská nebo na Vítězném náměstí.

A demonstrovat na podporu politického hnutí SPD pod názvem "Ne ilegálním imigrantům, ne radikálnímu Islámu, ano referendu za vystoupení z EU, ano bezpečné zemi" bude ve stejný den i Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura. V době mezi 9 a 18 hodinou chtějí protestovat na Tylově náměstí a ve spodní části Václavského náměstí.

Kompletní přehled je zde.

Tagy článku