V sobotu použili teroristé s vazbami na ISIS chemické zbraně v Iráku

V sobotu použili teroristé s vazbami na ISIS chemické zbraně v Iráku
Popisek: Ilustrační obrázek
13 / 03 / 2016, 08:45

Sdělili to iráčtí bezpečnostní činitelé americké stanici CNN. Rakety obsahovaly zatím nespecifikované chemické látky a byly vypáleny do obytné části severoiráckého města Taza.

Město má převážně turkmenské obyvatelstvo šíitského vyznání a nachází se asi 20 kilometrů od Kirkúku.

Útok způsobil blíže neurčený počet obětí, které se udusily, mnoho lidí bylo popáleno a dehydratováno.

Tým US Special Operations chytil před třemi týdny vedoucího operativce ISIS na chemické zbraně a vojenská letadla US od té doby provedla nálety cílené na lokality s chemickými zbraněmi na základě informací poskytnutých vyslýchaným mužem, který byl identifikován jako Sleimana Daoud Al-Bakkar.

Psali jsme: Video: Delta Force zajala vysokého velitele IS

Jeho zajetí však nezastavilo chemické útoky ISIS nebo jiných teroristů spojených s islamistickými militantními skupinami.

Zdroj: CNN 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace