V Somálsku vyhodili teroristé do vzduchu hotel

V Somálsku vyhodili teroristé do vzduchu hotel
Popisek: V Mogadišu jsou výbuchy na denním pořádku
26 / 07 / 2015, 16:30

Nejméně deset lidí zemřelo při dnešním mohutném výbuchu hotelu v somálském hlavním městě Mogadišu.

Bomba byla nastražená v nákladním autě a de facto zdemolovala celý hotel Jazeera poblíž letiště. Na místě v tuto chvíli zasahuje záchranka a podle dostupných zpráv zemřelo nejméně deset lidí, další byli zraněni. Mezi mrtvými jsou i zaměstnanci hotelové ostrahy. Počet obětí patrně není definitivní.

K útoku se přihlásilo místní islamistické hnutí Šabáb napojené na teroristickou síť Al-Káida. Cílem jejich útoku měli být diplomaté, kteří se v hotelu často ubytovávají.

"Sebevražedný atentátník se odpálil i s náloží v nákladním autě v branách hotelu," řekl policejní náčelník Nur Osoble.

Jedná se o jeden z nejhorších útoků v somálském hlavním městě. Naposledy bomba zabíjela na začátku července nedaleko parlamentu. Místní islamisté bojují několik let proti somálské vládě. Chtějí v zemi zavést islámské právo šaría. Jejich cílem jsou nejčastěji vládní, armádní nebo jiné veřejné budovy. Teroristé kontrolují velké území jižního a středního Somálska, z Mogadiša byli vytlačeni před dvěma lety, avšak stále zde útočí. Somálsko je na seznamu zemí, kam ministerstvo zahraničí ČR nedoporučuje jezdit.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace