V Sýrii byl podle médií těžce zraněn ruský generál. Přišel o obě nohy a o zrak

V Sýrii byl podle médií těžce zraněn ruský generál. Přišel o obě nohy a o zrak
Autor: flickr.com|Popisek: ruský generál
03 / 03 / 2017, 20:30

V bojích o syrské město Palmýra byl těžce zraněn ruský generál, který byl letecky přepraven do vojenské nemocnice v Moskvě. Uvedla to dnes ruská média, odvolávající se na nejmenované zdroje z ruského ministerstva obrany. Pjotr Miljuchin je podle nich prvním ruským generálem zraněným během syrského tažení. Oficiálně nebyla tato zpráva potvrzena.

,,Pjotr Miljuchin byl zraněn asi před týdnem při výbuchu miny. Přišel o obě nohy a o zrak," napsal server Newsru.com. ,,Je u nás, ale nesmíme říct víc," potvrdili lékaři z jednotky intenzivní péče.

Podle internetového listu Gazeta.ru byl Miljuchin těžce zraněn již 16. února, kdy generálovo auto rozmetala nastražená nálož, která zabila čtyři ruské vojáky. Jejich smrt mezitím potvrdilo ministerstvo obrany, podle kterého další dva ruští vojáci utrpěli těžká zranění.

Miljuchina povýšil na generálmajora prezident Vladimir Putin v prosinci 2015. V Rusku měl na starosti výcvik jednotek na západě země. V Sýrii byl podřízen veliteli ruského uskupení, generálplukovníkovi Andreji Kartapolovovi, a zodpovídal za přípravu bojových operací a zároveň kontroloval jejich plnění.

Palmýru ovládali bojovníci radikální organizace Islámský stát od května 2015, než ji loni na konci března dobyla syrská vládní vojska s ruskou podporou. Koncem loňského roku však město opět padlo do rukou islamistů.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu ve čtvrtek ohlásil prezidentovi Putinovi osvobození Palmýry. Avšak i dnes média hlásila boje vládních vojsk s islamisty o jižní část města.

 

psali jsme:

Rusko postupně začíná stahovat své síly ze Sýrie

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace