V Sýrii zahynul další vysoce postavený ruský důstojník

V Sýrii zahynul další vysoce postavený ruský důstojník
02 / 10 / 2017, 07:45

Zraněním, utrpěným v Sýrii, podlehl v sobotu v moskevské nemocnici ruský plukovník, velitel brigády námořní pěchoty Severní flotily Valerij Fedjanin. O úmrtí nejprve informovala agentura Severpost s odvoláním na vyjádření Fedjaninových kolegů v sociální síti, informaci potvrdil stanici Govorit Moskva člen štábu Severní flotily.

Plukovníka Fedjanina podle zasáhl na velitelském stanovišti týž dělostřelecký granát, který o život připravil generálporučíka Valerije Asapova. Plukovník se stal podle listu Kommersant 39. ruským vojákem, zabitým od začátku syrského tažení. Ruské ministerstvo obrany dosud oficiálně přiznalo smrt 38 vojáků.

Podle médií však mohou být skutečné ztráty na straně občanů Ruska ještě vyšší, zvláště v řadách žoldnéřů.

Generál Asapov byl zabit v bojích s příslušníky teroristické organizace Islámský stát v blízkosti východosyrského města Dajr az-Zaur.

Rusko vládě prezidenta Bašára Asada poskytuje od roku 2015 významnou vojenskou podporu, která postupně změnila poměr sil na syrském bojišti.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace