V Texasu zastřelili policistu, pachatel je zatím neznámý

V Texasu zastřelili policistu, pachatel je zatím neznámý
Popisek: Ilustrační foto
25 / 07 / 2016, 15:00

Washington 25. července (ČTK) - Ve svém domě severně od Austinu v americkém státě Texas byl zastřelen policista. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na prohlášení tamního šerifa.

Tělo policisty Craiga Hutchinsona se našlo dnes brzy ráno na dvorku za jeho domem v obci Round Rock. V souvislosti s činem zatím nebyl nikdo zadržen.

Podle šerifa Grega Hamiltona policista použil svou vysílačku a volal o pomoc krátce před půl druhou ráno místního času (08:30 SELČ). Není ale jasné, zda byl policista v době střelby ve službě, či nikoliv. Round Rock se nachází asi 24 kilometrů od Austinu.

Policie ve Spojených státech přijala zvláštní bezpečnostní opatření po nedávné sérii útoků na policisty. Útoky vyprovokovala smrt černocha Altona Sterlinga, kterého za nejasných okolností zastřelila policie začátkem července.

Sterlingova smrt vyvolala po celých Spojených státech protesty proti chování policie vůči černochům. V Dallasu pak střelec během protestů zabil pět policistů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.