V thajském letovisku vybuchly dvě nálože. Jedna žena zemřela

V thajském letovisku vybuchly dvě nálože. Jedna žena zemřela
Autor: redakční databáze|Popisek: ilustrační obrázek
11 / 08 / 2016, 21:15

Zatím se k útoku nikdo nepřihlásil.

V thajském populárním přímořském letovisku Chua Chin ve čtvrtek dnes vybuchly po sobě dvě nálože. Jedna z nich zabila jednu ženu, zatím je hlášeno deset zraněných včetně dvou britských turistů.

Stanice BBC informovala, že nálože byly odpáleny na dálku pomocí mobilního telefonu hodinu a půl po sobě. 

První bomba vybuchla v deset hodin večer místního času, nikoho však nezabila ani nezranila. Druhá bomba však usmrtila ženu. Žena měla provozovat na místě stánek s občerstvením.

Jeden ze svědků, který byl v době výbuchů v baru, sdělil BBC, že slyšel lidi křičet ,,bomba, bomba", ale neslyšel prý žádnou detonaci. Sám viděl na vlastní oči 10 zraněných lidí, kterým se snažil pomoci.

Zatím agentury neuvádějí, zda se jednalo o teroristický útok.

 

Zdroj: dailymali.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace