V továrně na oděvy v Indii uhořelo 13 spících dělníků

V továrně na oděvy v Indii uhořelo 13 spících dělníků
Autor: Flickr.com|Popisek: oheň
12 / 11 / 2016, 08:00

V pátek ráno došlo v továrně na předměstí Dillí, v Sahibabadu, k požáru továrny na oděvy, při němž zemřelo 13 dělníků. Podle serveru aljazeera.com byla továrna ilegální.

Požár vznikl v přízemí, odkud se šířil dál do horních pater. 13 dělníků zemřelo ve spánku, další 3 lidé byli zraněni. Dvěma dalším dělníkům se podařilo zachránit, když se stačili včas probudit.

 

Server aljazeera.com uvádí, že příčina požáru mohla vzniknout tím, že v továrně byla velmi špatná bezpečnostně - pracovní opatření. To platí i o dalších továrnách v Indii, kde za poslední roky zahynulo při požárech vinou nedostatečných bezpečnostních předpisů několik desítek dělníků.

Zdroj: aljazeera.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace