V Tunisku zadrželi dva podezřelé islamisty a zabavili zbraně

V Tunisku zadrželi dva podezřelé islamisty a zabavili zbraně
Popisek: V červnu zahynulo během teroristického útoku zemřelo 38 turistů
30 / 11 / 2015, 15:30

Tuniské bezpečnostní složky v neděli zadržely dvě osoby podezřelé z členství v islamistické organizaci. Objevily rovněž sklad zbraní a výbušnin, informovala dnes agentura Reuters s odvoláním na tuniské ministerstvo vnitra.

Razie se uskutečnila ve městě Medenín na jihu země nedaleko hranice s Libyí. Policisté při ní nalezli samopaly AK-47, pás s výbušninami pro sebevražedné útoky, materiál pro výrobu bomb, které měly být použity v automobilech, granáty a rozbušky.

V Tunisku došlo v posledních měsících k několika útokům, které mají na svědomí útočníci napojení na islamisty. Naposledy minulý týden v úterý zabil atentátník v autobuse v Tunisu 12 členů prezidentské gardy. K útoku se přihlásili ozbrojenci z hnutí Islámský stát, které ovládá rozsáhlá území v Iráku a Sýrii.

V březnu atentátníci napadli turisty v muzeu Bárdá v hlavním městě, zahynulo 22 lidí, většinou cizinců. V červnu pak střelec zabíjel na pláži v letovisku Súsa ležícím 150 kilometrů jihovýchodně od Tunisu. O život přišlo 38 zahraničních turistů.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.