V Turecku kvůli puči zadrželi přes pět desítek zaměstnanců burzy

V Turecku kvůli puči zadrželi přes pět desítek zaměstnanců burzy
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: policisté
12 / 05 / 2017, 12:00

Turecká policie dnes v souvislosti s loňským zmařeným převratem zadržela přes pět desítek bývalých zaměstnanců istanbulské burzy.

Policie je podezřívá je z členství v hnutí Fethullaha Gülena, duchovního, který podle tureckých úřadů zosnoval červencový pokus o puč.

Podle agentury Reuters je zadržených 53, agentura AFP hovoří dokonce o 57 zadržených. Celkem turecké státní zastupitelství nařídilo v rámci vyšetřování údajných pučistů v řadách bývalých zaměstnanců burzy v největším tureckém městě zadržet 102 osob. Policisté v brzkých ranních hodinách prohledali sedm desítek objektů v šesti různých tureckých provinciích. Razie ale podle AFP budou ještě pokračovat.

Turecké úřady v souvislosti s loňským červencovým pokusem o puč zadržely už asi 49 000 lidí, vyšetřování jich ale čelilo více než 150 000. Zhruba 145 000 státních zaměstnanců, pracovníků bezpečnostních složek a vysokoškolských pedagogů přišlo kvůli údajnému napojení na Gülenovo hnutí o práci. Duchovní Gülen podíl na pokusu o armádní puč odmítá a tvrdí, že jej zosnoval prezident Recep Tayyip Erdogan ve snaze upevnit si moc v zemi.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace