V Turecku zadrženi piloti, kteří sestřelili v listopadu ruský bombardér Su-24

V Turecku zadrženi piloti, kteří sestřelili v listopadu ruský bombardér Su-24
Autor: YouTube|Popisek: Sestřel ruského Su-24
19 / 07 / 2016, 12:30

Ruský server Sputnik News přinesl s odvoláním na agenturu Bloomberg informaci, že piloti, kteří loni sestřelili ruský bombardér, který proletěl nad tureckým územím byli vzati do vazby v souvislosti s nepovedeným pučem.

Podle informací od vysouce postaveného tureckého úředníka, byli oba piloti zapojeni do pokusu o státní převrat, ke kterému došlo v noci z pátku na sobotu minulý týden. Za iniciátory vojenského povstání pokládá turecké vedení zástupce vojenského letectva.

Psali jsme: Turecká F-16 sestřelila ruský letoun Su-24, který údajně vletěl do tureckého vzdušného prostoru

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že sestřelení ruského válečného letadla Tureckem v blízkosti syrské hranice je "bodnutí do zad" spáchané "komplici teroristů".

K sestřelu ruského stroje Su-24 tureckou armádou došlo ráno 24.11.2015 nad turecko-syrskou hranicí . Podle Ankary piloti nereagovali na několikanásobné varování a pronikli do tureckého vzdušného prostoru. Rusko to kategoricky popřelo a tvrdí, že letadlo bylo nad Sýrií.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace