V Turecku zatkli dva členy IS, kteří plánovali na Silvestra útok

V Turecku zatkli dva členy IS, kteří plánovali na Silvestra útok
Popisek: V říjnu dva teroristé, kteří se odpálili během demonstrace v Ankaře, zabili 102 lidí a dalších 500 zranili
30 / 12 / 2015, 13:00

Turecká policie zatkla dva příslušníky tzv. islámského státu (IS), kteří údajně plánovali teroristický útok během novoročních oslav v Ankaře.

Policie během zátahu v tureckém hlavním městě zabavila sebevražedné vesty s výbušninami. Oba podezřelí byli zadrženi v domě na ankarském předměstí Mamak. Není jasné, zda se jednalo o muže nebo ženy, ale obě osoby jsou prý turecké národnosti a evidentně pobývaly v Sýrii. Zadržení plánovali v Ankaře na Silvestra dva samostatné útoky. Hlavním cílem mělo být rušné ankarské náměstí Kizilay a teroristé se chtěli odpálit o půlnoci, kdy bude centrum plné lidí slavících příchod nového roku.

V Turecku panují mimořádná opatření od října, kdy bylo právě v hlavním městě během teroristického útoku zabito více než 100 lidí a okolo 500 zraněno. Tragédii způsobili dva sebevražední atentátníci z IS.

Belgická policie také nedávno zatýkala kvůli podezření z plánování novoročních útoků. Ve Vídni zvýšily ozbrojené složky množství hlídek v ulicích o 250 policistů. Nejmenovaná tajná služba totiž Rakousko a další evropské země varovala, že během silvestrovských oslav hrozí teroristické útoky.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku