V Turecku zatkli dva členy IS, kteří plánovali na Silvestra útok

V Turecku zatkli dva členy IS, kteří plánovali na Silvestra útok
Popisek: V říjnu dva teroristé, kteří se odpálili během demonstrace v Ankaře, zabili 102 lidí a dalších 500 zranili
30 / 12 / 2015, 13:00

Turecká policie zatkla dva příslušníky tzv. islámského státu (IS), kteří údajně plánovali teroristický útok během novoročních oslav v Ankaře.

Policie během zátahu v tureckém hlavním městě zabavila sebevražedné vesty s výbušninami. Oba podezřelí byli zadrženi v domě na ankarském předměstí Mamak. Není jasné, zda se jednalo o muže nebo ženy, ale obě osoby jsou prý turecké národnosti a evidentně pobývaly v Sýrii. Zadržení plánovali v Ankaře na Silvestra dva samostatné útoky. Hlavním cílem mělo být rušné ankarské náměstí Kizilay a teroristé se chtěli odpálit o půlnoci, kdy bude centrum plné lidí slavících příchod nového roku.

V Turecku panují mimořádná opatření od října, kdy bylo právě v hlavním městě během teroristického útoku zabito více než 100 lidí a okolo 500 zraněno. Tragédii způsobili dva sebevražední atentátníci z IS.

Belgická policie také nedávno zatýkala kvůli podezření z plánování novoročních útoků. Ve Vídni zvýšily ozbrojené složky množství hlídek v ulicích o 250 policistů. Nejmenovaná tajná služba totiž Rakousko a další evropské země varovala, že během silvestrovských oslav hrozí teroristické útoky.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace