V USA se protest po policejní střelbě zvrhl v násilí

V USA se protest po policejní střelbě zvrhl v násilí
Autor: Cliff (CC BY 2.0)|Popisek: Policie v Milwaukee
14 / 08 / 2016, 10:15

Zabití podezřelého řidiče, kterého policie zastřelila během pronásledování v Milwaukee na středozápadě Spojených států, vyvolalo ve městě v noci na dnešek hlasité protesty, které se zvrhly ve vlnu násilností. Informoval o tom server místního listu The Milwaukee Journal Sentinel. V ulicích se policii postavil dav asi stovky lidí, kteří postupně zapálili čerpací stanici a několik obchodů.

O incidentu, který násilnosti vyvolal, zatím není známo mnoho podrobností. Podle médií policejní hlídka v sobotu během silniční kontroly zastavila auto se dvěma pasažéry, kteří se pak dali před policisty na útěk. Během pronásledování jeden z policistů zastřelil 23letého muže, který měl u sebe zbraň. Zatím není jasné, zda s ní policisty ohrožoval nebo na ně vystřelil. Druhý z mužů byl zadržen.

Informace o tom, zda se v případě policistů a podezřelých jednalo o černochy či bělochy, nejsou k dispozici.

V noci se na severu města sešel dav protestujících, kteří na policisty házeli kameny a zapálili několik budov. Jeden policista byl zraněn, neupřesněný počet osob policie zatkla. Podle starosty města Toma Barretta se už ale situace zklidnila.

Ve Spojených státech v poslední době vyvolávají velké napětí případy, kdy při policejních zásazích umírají černoši, přičemž se mluví o rasové diskriminaci ze strany policie. Současnou vlnu napětí rozpoutaly na konci června dva případy, kdy policisté zabili obyvatele černé pleti ve státech Louisiana a Minnesota. V texaském Dallasu počátkem července během demonstrace proti policejnímu přístupu k černochům zastřelil černošský útočník pět policistů a dalších sedm zranil.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace