V USA začne vysílat televizní kanál Gun TV. Nákupy zbraní a střeliva z domova?

V USA začne vysílat televizní kanál Gun TV. Nákupy zbraní a střeliva z domova?
06 / 12 / 2015, 10:00

Zbraně včetně nábojů bude možné objednat přímo z domova od televize.

Spoluzakladatel TV kanálu nepochybuje o tom, že se díky televiznímu vysílání zvýší prodeje zbraní ve Spojených státech, ale skeptici naopak upozorňují: "To je to poslední, co potřebujeme."

Nový nákupní kanál má začít vysílat začátkem příštího roku pod názvem Gun TV. Jeho "specialitou" nebudou zlevněné a výhodné nákupy domácích dekorací nebo šperků, ale pouze zbraně a střelivo, včetně doplňků, příslušenství a výstroje. Informaci zveřejnil server The Guardian.

Obdobně jako u jiných podobných televizních stanic budou zveřejňovány názory a stanoviska odborníků na střelné zbraně. Pokud bude mít divák zájem, bude moci zatelefonovat přímo operátorovi na bezplatnou linku a zbraň si objednat. Jediným rozdílem mezi klasickým reklamním vysíláním a Gun TV bude doručení zboží. Po obdržení objednávky bude zbraň dodána do nejbližší specializované prodejny u zákazníka, kde bude muset předložit všechna potřebná povolení včetně zbrojního průkazu.

Manažeři televizního kanálu trvají na tom, že jejich cílem je pouze splnit přání zákazníků  a reagují na zvýšený zájem o zbraně. Jeden ze spoluzakladatelů kanálu, Castle Valerie, uvedl pro list The Guardian: "Viděli jsme svoji příležitost na trhu....Drtivá většina lidí, kteří v této zemi vlastní a používají zbraně, ať pro ochranu domova, pro rekreační použití nebo pro lov, jsou velmi odpovědní. Nemyslím si, že díky tomu bude více zbraní v ulicích."

Právníci jsou naopak skeptičtí. Podle nich se při pořízení zbraně jedná o velmi vážné rozhodnutí. "Ve Spojených státech je každý den zabito několik lidí a musíme se vážně zamyslet, zda to je věc, kterou skutečně potřebujeme." 

Kanál bude vysílat prostřednictvím poskytovatelů satelitní a kabelové televize a má zahájit vysílání 20. ledna 2016.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.