V-280 od Bellu vzlétne poprvé v roce 2017

V-280 od Bellu vzlétne poprvé v roce 2017
Autor fotografie: Bell Helicopter|Popisek: Ilustrační obrázek Bell V-280
21 / 01 / 2016, 12:30

Bell Helicopter je na dobré cestě k tomu, aby se první let VTOL stroje V-280 Valor odehrál už příští rok.

Prototyp demonstrátoru se začíná sestavovat ve výrobním závodě Amarillo v Texasu, jak sdělil zástupce společnosti médiím 18. ledna 2016.

"Trup v závodě Amarillo je hotový a nalakovaný. Křídlo je skoro hotové a my během dvou měsíců přiděláme gondoly na křídlo a pak další měsíc budeme přidělávat křídla na trup. Pak začneme letadlo osazovat všemi systémy, takže do konce kalendářního roku 2016 to bude vypadat jako kompletní letadlo, s výjimkou systémů rotoru. Pak začneme testovat, než se uskuteční první let v roce 2017, " řekl zástupce společnosti Bell v Londýně.

V-280

Konkurenční VTOL letoun staví konsorcium firem Sikorski a Boeing. Oba stroje bude testovat americká armáda a vybere vítězný stroj, který má posléze nahradit vrtulníky UH-60 Black Hawk a AH-64 Apache.

Zdroj: IHS Jane´s, Bell Helicopter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace