V-280 Valor: Náhrada za vrtulníky Black Hawk americké armády?

V-280 Valor: Náhrada za vrtulníky Black Hawk americké armády?
Autor fotografie: bellhelicopter.com/military/bell-v-280|Popisek: V-280 Valor
16 / 07 / 2016, 14:45

Nový konvertoplán má v americké armádě nahradit vrtulníky UH-60 Black Hawk a bitevní AH-64 Apache.

V-280 Valor

Na letecké show ve Farnborough v Anglii předvedla firma Bell Helicopter spolu s firmou Lockheed Martin nejnovější konvertoplán V-280 ValorU nového letadla se přetáčejí pouze rotory a motory stroje setrvávají stále v poloze vodorovné s trupem letounu. O přenos síly při přetáčení se stará speciální převodovka. Zdroj: businessinsider.com

Bell tvrdí, že nový V-280 bude nyní schopen letět až dvojnásobnou rychlostí než stávající vrtulníky. Cestovní rychlost 280 uzlů (518 km/h) požaduje u nových strojů americká armáda. Konvertoplán umožňuje tankování za letu, a je schopen přepravit o čtvrtinu víc nákladu než Blackhawk. Podle serveru Aviation Week bude mít Valor technologicky vyspělý skleněný kokpit - jako Lockheed Martin F-35 .

Nový konvertoplán přepraví čtyřčlennou posádku a jedenáctičlenný výsadek. Posádka nastupuje na palubu dveřmi širokými 1,8 metrů, jejichž rozměry jsou uzpůsobeny s ohledem na usnadnění práce (větší zorné pole) palubním střelcům.

Bojový dolet stroje se blíží 1000 kilometrům, tzn. že V-280 Valor dokáže dopravit na 1000 kilometrů výsadek, poskytovat mu palebnou podporu a pak se na tutéž vzdálenost vrátit zpět. Přeletová vzdálenost se pohybuje kolem 3900 kilometrů. Zdroj: armadninoviny.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace