Václav Klaus: Německá kancléřka ohrožuje budoucnost evropské civilizace

Václav Klaus: Německá kancléřka ohrožuje budoucnost evropské civilizace
Autor fotografie: DerHuti|Popisek: Václav Klaus
21 / 09 / 2015, 16:00

Bývalý český prezident popsal současnou situaci kolem uprchlíků v prestižním Die Welte.

"Mám hluboké obavy o budoucnost Evropy. O nic menšího nejde. Je známo, že základní vzorec chování si každý člověk osvojuje v mládí, nejdůležitějším tvárným prvkem je většinou rodina," napsal Václav Klaus, a současně tvrdí, že nové imigranty nepůjde tak lehce začlenit do evropské společnosti, jak si představují západoevropští politici. 

Rozhodnutí takových politiků, jako je Angela Merkelová, ohrožují podle něj budoucnost evropské civilizace. Názory německé kancléřky nebo Joachima Gaucka, že se z migrantů okamžitě stane zainteresovaná, vzdělaná pracovní síla, připravená okamžitě se pustit do práce, jsou absolutně směšné, píše Klaus.

Politici se podle něj vůbec nezabývají tím, jak současnou migrační vlnu zastavit, ale věnují se jen tomu, jak nově příchozí přivítat, zaopatřit a přislíbit jim lepší život. Podle exprezidenta je hlavním smyslem vítací politiky snaha rozložit současné společnosti Evropy, na jejíž troskách by pak vznikla nová Evropa. "Samozřejmě bez nás, kteří jsme se současnou Evropou spokojeni," dodal s tím, že migranti by tak posloužili jako katalyzátor vzniku nového a vysněného evropského národa. 

EU provádí pomocí uprchlíků sociální experiment, jehož cílem je sjednocení evropských států.


Originální článek je zde.

Zdroj: ČTK, sputniknews.com, ParlamentniListy.cz

Foto: Tento soubor je licencován pod Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported licence. Autor: DerHuti 1. září 2005 Alpbach, Tyrolsko

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace