Václav Klaus: Německá kancléřka ohrožuje budoucnost evropské civilizace

Václav Klaus: Německá kancléřka ohrožuje budoucnost evropské civilizace
Autor fotografie: DerHuti|Popisek: Václav Klaus
21 / 09 / 2015, 16:00

Bývalý český prezident popsal současnou situaci kolem uprchlíků v prestižním Die Welte.

"Mám hluboké obavy o budoucnost Evropy. O nic menšího nejde. Je známo, že základní vzorec chování si každý člověk osvojuje v mládí, nejdůležitějším tvárným prvkem je většinou rodina," napsal Václav Klaus, a současně tvrdí, že nové imigranty nepůjde tak lehce začlenit do evropské společnosti, jak si představují západoevropští politici. 

Rozhodnutí takových politiků, jako je Angela Merkelová, ohrožují podle něj budoucnost evropské civilizace. Názory německé kancléřky nebo Joachima Gaucka, že se z migrantů okamžitě stane zainteresovaná, vzdělaná pracovní síla, připravená okamžitě se pustit do práce, jsou absolutně směšné, píše Klaus.

Politici se podle něj vůbec nezabývají tím, jak současnou migrační vlnu zastavit, ale věnují se jen tomu, jak nově příchozí přivítat, zaopatřit a přislíbit jim lepší život. Podle exprezidenta je hlavním smyslem vítací politiky snaha rozložit současné společnosti Evropy, na jejíž troskách by pak vznikla nová Evropa. "Samozřejmě bez nás, kteří jsme se současnou Evropou spokojeni," dodal s tím, že migranti by tak posloužili jako katalyzátor vzniku nového a vysněného evropského národa. 

EU provádí pomocí uprchlíků sociální experiment, jehož cílem je sjednocení evropských států.


Originální článek je zde.

Zdroj: ČTK, sputniknews.com, ParlamentniListy.cz

Foto: Tento soubor je licencován pod Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported licence. Autor: DerHuti 1. září 2005 Alpbach, Tyrolsko

Tagy článku