Válka hackerů - Anonymous proti islámistům

Válka hackerů - Anonymous proti islámistům
Autor fotografie: Anonymous France|Popisek: Anonymous - #OpCharlieHebdo
13 / 01 / 2015, 09:15

13.1.2015 / V kyberprostoru zuří tichá válka. Nová dimenze bojových operací je tady.
Zdroj: Aktualne.cz, Anonymous France

Nejcennější komoditou jsou v dnešní době bezesporu informace, na jejichž existenci a zabezpečení jsme doslova životně závislí. Bude poslední obranou před útoky teroristů hnutí ANONYMOUS?

Podle serveru aktualne.cz právě hnutí Anonymous totiž zahájilo v pátek ohlášenou "kybernetickou válku proti terorismu".

Zdroj: YouTube, Anonymous France

"My, Anonymous z celého světa, jsme se rozhodli vyhlásit vám - teroristům válku," uvádí hnutí.

V rámci Operace Charlie Hebdo, jež je reakcí na teroristické útoky z Paříže, spustilo virtuální ofenzivu proti webovým stránkám islamistických organizací. Doposud hackeři vyřadili z provozu 14 webů, přičemž avizují, že "další jsou na řadě". Své stoupence na Twitteru vyzvali, aby jim hlásili i profily džihádistů na sociálních sítích.

"Anonymous vždy bojovali za svobodu projevu a svobodu tisku. Nikdy nepřestaneme a Anonymous budou každému připomínat, že svoboda tisku je základem všech demokracií," ..."Je zodpovědností každého ji bránit. Budeme bojovat za svobodu projevu a nikdy to nevzdáme."..."Útok na svobodu projevu je útokem na Anonymous. To nedovolíme. Jakákoliv organizace nebo společnost, která má s těmito teroristickými útoky co do činění, by se měla připravit na masivní reakci Anonymous," ...."Sledujeme vás. Najdeme vás a nenecháme vás vydechnout. My jsme Anonymous. Je nás mnoho. Neodpouštíme. Nezapomínáme. Čekejte nás."

Bojovníci islámského státu v pondělí  prolomili zabezpečení  internetových účtů velitelství USA pro Blízký a Střední východ. Na Twitteru zveřejnili osobní data a kontakty na americké generály, ale také vojenské plány několika zemí.

Ačkoliv Pentagon tvrdí, že zveřejněná data nebyla "citlivá" a že "nebyla narušena bezpečnost" (což ale americké úřady tvrdí téměř vždy), jedná se o významný posun ve schopnostech radikálních islámistů.

Už je není možné považovat pouze za maskované fanatiky vraždící bezvěrce po celém světě (např. náš článek "Povraždění 2000 Nigerijců islámisty z Boko Haram nikoho v Evropě nezajímá? Odpověď je "NE").

K útoku na americké vojenské veliteství se přihlásila skupina CyberCaliphate a uvedla na Twitteru U.S. Central Command - CENTCOM:

„Ve jménu milosrdného Alláha, kybernetický chalífát pokračuje v kybernetickém džihádu!....„Dejte si pozor, američtí vojáci, a hlídejte si záda. Přicházíme.

Twitter

Podívejte se na video (zdroj YouTube, RT)


 

Tagy článku