Válka ve vedení Energetického regulačního úřadu

Válka ve vedení Energetického regulačního úřadu
Autor fotografie: pixabay.com
26 / 02 / 2018, 17:00

Na Energetickém regulačním úřadě to vře. Mezi jednotlivými radními se odehrává skrytá válka. A tak postupně vyplouvají na povrch nové kauzy. V minulém týdnu se do hledáčku médií dostal radní Vladimír Vlk. Již dříve proběhly kauzy kolem Rostislava Krejcara a Vratislava Košťála.

Týdeník Euro v minulém týdnu informoval o tom, že v Radě Energetického regulačního úřadu usedají pozoruhodné osobnosti. Narážel tím na minulost jednoho z radních, Vladimíra Vlka, který měl být v minulosti podmíněně odsouzen za poškozování věřitele. Celá kauza se odehrála kolem podnikání Vlka ve společnosti EM Consult, která se pohybovala v oblasti energetiky.

Vyplutí kauzy na povrch přináší řadu otazníků. Předně, týdeník s ní přišel několik týdnů po kauze o nepohodlném radním Košťálovi, jehož jedinou zprávou bylo informovat o posilování dvojice Vladimír Vlk a Vladimír Outrata (předseda Rady Energetického regulačního úřadu). Oba články jsou z pera stejného novináře, který může mít vazby právě na radního Košťála, v jehož prospěch oba články vyznívají.

Nová kauza tak ukazuje na válku ve vedení Energetického regulačního úřadu. Momentálně se tam projevuje silná koalice předsedy Rady Outraty a členů Rady Jana Pokorného a právě Vladimíra Vlka. Krejcar s Košťálem jsou v nemilosti.

U Košťála proto, že v rozporu se zájmy Energetického regulačního úřadu začal prosazovat určité úpravy do připravované novely energetického zákona. O jeho podivných praktikách Security magazín informoval již dříve.

psali jsme: Nová „dobrá domů“ radního Košťála?

Okolo poloviny ledna tohoto roku byl Košťál, sám jediný člen Rady s právnickým vzděláním, zbaven vedení resortu právní sekce Energetického regulačního úřadu. Na jednání, kde byl přehlasován a o sekci přišel, bylo přitom rušno. Proběhla tam ostrá hádka. Radní Košťál potom odvolal svoji pracovní smlouvu (na tomto místě by bylo vhodné předestřít, že nepodal výpověď ani jiný legální krok) a vrátil klíče od služebního vozu s tím, že bude chodit pouze na jednání Rady, nikoliv standardně každý den do úřadu. Na svoji funkci zároveň ani nerezignoval.

Okolo radního Krejcara je přitom taky rušno. Security magazín informoval o tom, jak z jeho počínání došlo k úniku osobních informací ze spisů zaměstnanců Energetického regulačního úřadu. Celou kauzu nyní prošetřuje i Úřad pro ochranu osobních údajů v rámci své dozorové činnosti.

psali jsme: Masivní únik osobních údajů z Energetického regulačního úřadu

Týdeník Euro tak má pravdu v tom, že v čele Energetického regulačního úřadu sedí pozoruhodné osobnosti. Podaří se najít kostlivce i ve skříni Outraty a Pokorného, kteří doposud jako jediní neprošli mediální smrští?

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: JUDr. Veronika Petrová

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.