Válku na Ukrajině vyprovokovali imperialisté a Německo. Němečtí socialisté mají jasno, Rusko je oběť

Válku na Ukrajině vyprovokovali imperialisté a Německo. Němečtí socialisté mají jasno, Rusko je oběť
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
10 / 01 / 2023, 08:00

Na webových stránkách Sozialistische Gleichheitspartei (Strana socialistické rovnosti, SGP) se objevil zcela absurdní pamflet odsuzující dodávky německé techniky bránící se Ukrajině.

Aktuálně je socialistům trnem v oku dodávka německých bojových vozidel pěchoty Marder a raketových systémů Patriot na Ukrajinu a díky tomu se na jejich webu objevily následující perly jak vystřižené z Rudého práva 80. let minulého století. Chybí jen Židé z Wall Street.

,,Osmdesát dva let po začátku německé vyhlazovací války proti Sovětskému svazu se německé tanky opět valí proti Rusku. Německá vláda tím riskuje jadernou světovou válku."

Imperialistické mocnosti – především Německo – nechtějí mír, ale válku. Záměrně vyprovokovali reakční invazi Putinova režimu. Blokují jakékoli mírové řešení a nemilosrdně eskalují válku.

Dodávka bojových vozidel Marder pouze předznamenává dodávku těžkých bitevních tanků. „Marder se blíží – a volání po Leopardovi je stále hlasitější,“ píše Der Spiegel. Zpravodajský magazín se netají tím, že tanky se připravují na totální válečnou ofenzívu ukrajinské armády proti ruským silám.

Přední váleční štváči v německé vládě a opozici se již předhánějí ve svých požadavcích na hlavní bojové tanky a širší německý závazek. „Nyní musíme okamžitě vycvičit ukrajinské vojáky na Marder a Leopard, protože po Marderu přichází Leopard,“ řekla předsedkyně parlamentního výboru pro obranu Marie-Agnes Strack-Zimmermannová, členka Svobodné demokratické strany (FDP).

Zelení jsou obzvláště agresivní. Ukrajinu je třeba podpořit „se vším, co na bojišti potřebují,“ řekl televizi ARD Anton Hofreiter, předseda výboru Bundestagu pro evropské záležitosti. Řekl, že by „byl rád, kdybychom jako hlavní výrobní země Leopardů 2 zahájili evropskou iniciativu pro dodávky Leopardů 2 a podívali se společně s Evropou na to, co všechno můžeme Ukrajině dodat, aby mohla osvobodit okupovaná území.“

Podle socialistů jsou fráze o lidských právech a demokracii pouhou zástěrkou pro návrat agresivního německého militarismu a imperialismu, navíc je vše poháněno touhou po odplatě za vojenské porážky Německa ve 20. století.

Článek ukazuje historické sepětí krajních levicových stran a sdružení s Ruskem, které sice již dávno není SSSR a socialismus v něm také není, ale setrvává nostalgie po prvním státě dělníků a rolníků. Pro socialisty výše uvedeného typu bude Rusko vždy vzorem, ostatně když se podíváme k našim komunistům, tak ti více než 30 let od revoluce i nadále vzhlíží k Rusku a všemožně jeho aktivity podporují.

Zdroj: World Socialist Website

 

Tagy článku