Bez antisemitských nápisů, přesto zničen. Židovský hřbitov ve Francii nepřežil nájezd vandalů

Bez antisemitských nápisů, přesto zničen. Židovský hřbitov ve Francii nepřežil nájezd vandalů
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: židovský hřbitov
05 / 04 / 2017, 09:00

Neznámí vandalové poškodili náhrobky na malém židovském hřbitově ve Francii.

Vandalové poškodili 40 náhrobků na malém židovském hřbitově ve francouzské obci Waldwisse. Antisemitské počínání vandalů zažil starobylý hřbitov z 18. století i v roce 2014.

Prezident Rady francouzských židovských institucí Francis Kalifat ve svém prohlášení uvedl, že je ,,hluboce zarmoucen a rozčílen" nad tímto těžko pochopitelným činem, který se stal na hřbitově o 50 hrobech. Podle něho jsou škody nedozírné - bylo zničeno zhruba 80% všech náhrobků.

Náhrobní kameny byly vandaly buď násilně rozbity, nebo převráceny. Podle Kalifata došlo ,,jen" k ničení náhrobních kamenů, nebyly na nich napsány antisemitské vzkazy, jak to bývá obvyklé.

Dílo zkázy nahlásil jeden z návštěvníků hřbitova, který okamžitě zalarmoval zodpovědné úřady. Policie nyní po neznámých vandalech pátrá.

 

 psali jsme:

,,Židovsko-sionistické" spiknutí. Prostějov zachvátila nevídaná vlna antisemitismu

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace