Varování německé kontrarozvědky: Saláfisté verbují do svých řad muslimské utečence z uprchlických táborů

Varování německé kontrarozvědky: Saláfisté verbují do svých řad muslimské utečence z uprchlických táborů
Popisek: ilustrační foto
20 / 09 / 2015, 13:30

Radikální islamisté se snaží navazovat kontakty s uprchlíky z řad muslimů, kteří přijíždějí na území Německa, a verbovat je.

Už 8. září to uvedl zástupce německého ministerstva pro ochranu ústavy Jörg Rademacher v Severním Porýní-Vestfálsku pro server zeit.de.

„Existuje poměrně dost důkazů svědčících o podobných pokusech islamistických extremistů", prohlásil pracovník kontrarozvědky. Řekl rovněž, že radikálové jednají jménem „jakýchsi dobročinných organizací, cílem ale je zapojit uprchlíky do salafitského ilegálního hnutí a zabránit integraci".

Muslimští žadatelé o azyl jsou varováni před západními hodnotám a jsou nuceni k přísnému dodržování fundamentalistických náboženských pravidel v islámu.

Salafité jsou stoupenci krajně radikálního islámu, v Německu je jich oficiálně zaregistrováno několik tisíc. Podle německých tajných služeb mohou znamenat hrozbu a jsou proto sledováni. Pouze v Severním Porýní-Vestfálsku jich žije přes dva tisíce.

„Budeme informovat pracovníky zařízení pro uprchlíky o tom, jaké cíle podobné pokusy sledují, a o metodách, které jsou uplatňovány", prohlásil pracovník kontrarozvědky.

Už dříve šéf německé Federální výzvědné služby Gerhard Schindler prohlásil v interview pro deník Bild, že nevylučuje, že do Německa se jako uprchlíci dostanou teroristé, kteří jsou ve spojení se skupinou Islámský stát. 

Zdroj: sputniknews.com, zeit.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace