Varování před podvodným emailem, který získá data k online bankovnictví

Varování před podvodným emailem, který získá data k online bankovnictví
Autor: Redakce|Popisek: Varování před podvodným emailem
08 / 01 / 2015, 16:45

8.1.2015 / Česká spořitelna vydala včera další varování před phishingem.

Podvodná zpráva vzbuzuje dojem, že byla zaslána Českou spořitelnou. Součástí zprávy je:

- přiložený aktivní odkaz, který po kliknutí zobrazuje podvodnou obrazovku, která vypadá jako rozšířenější přihlašovací obrazovka internetového bankovnictví SERVIS 24 a vyžaduje zadání citlivých údajů
- informace o kontaktování pracovníkem banky

Jestliže se vám v internetovém bankovnictví zobrazí žádost o vyplnění vašich citlivých údajů, nikdy je nevyplňujte. Banka touto formou NIKDY po svých klientech nepožaduje sdělení jejich citlivých údajů.

Pokud by vás kontaktovala osoba, která se bude vydávat za pracovníka banky a bude se jménem banky snažit ověřit s vámi prováděnou platbu a vyžadovat sdělení kódu z autorizační SMS zprávy, nikdy autorizační kód z SMS zprávy nesdělujte, jedná se o útočníka, který zneužívá jméno banky.

Kód z autorizační SMS zprávy slouží výhradně pro vás a pro potvrzení vaší transakce, nikdy ho nikomu nesdělujte ani nepřeposílejte!

Pokud máte podezření, že jste takový email obdrželi, neotvírejte jeho přílohy ani neklikejte na aktivní odkaz a ihned kontaktujte Klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207.

Pokud budete dodržovat tyto zásady bezpečného používání internetbankingu, minimalizujete tak možnost zneužití vašich finančních prostředků. Další rady a tipy ohledně bezpečnosti najdete na www.csas.cz/bezpecnost.

phishing

Psali jsme také:

Česká spořitelna opět varuje před útoky hackerů

Bankovní podvody přes Facebook

Check Point odhalil zranitelnosti v portálech pro správu systémů tří bezpečnostních dodavatelů.

Česká spořitelna varuje před novým virem

Šest let pod dohledem špionážního viru!

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

Jak se chránit před hackery na sociálních sítích

Digitální vydírání a krádež identity hrozí polovině populace

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace