Varování Putinovi a dalším ruským válečným zločincům - budou pronásledováni až do konce. Změna zákona v USA

Varování Putinovi a dalším ruským válečným zločincům - budou pronásledováni až do konce. Změna zákona v USA
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin
24 / 12 / 2022, 08:30

Sněmovna reprezentantů USA ve čtvrtek večer schválila návrh zákona, který by zvýšil pravomoci americké justice stíhat válečné zločince. Díky tomu budou moci americké soudy projednávat případy bez ohledu na to, kde byl trestný čin spáchán a na státní příslušnost obětí.

„Přijetím tohoto klíčového zákona vysíláme jasný vzkaz Vladimiru Putinovi. Pachatelé nepředstavitelných válečných zločinů, jako jsou ty spáchané před našima očima na Ukrajině, musí být pohnáni k odpovědnosti,“ oznámil v pátek na Twitteru demokratický senátor Dick Durbin, jeden z tvůrců návrhu zákona.

Návrh zákona byl schválen v obou komorách amerického Kongresu aklamací.

Nový zákon zavádí pravidla již platná v mnoha jiných zemích, která umožní státním zástupcům a federálním soudům stíhat a stíhat osoby podezřelé z válečných zločinů bez ohledu na to, kde byly zločiny spáchány nebo na státní příslušnost obětí.

Dosud to bylo možné pouze v případě, že obětí nebo pachatelem byl Američan, nebo pokud se zločin stal v USA.

Zdroj: tvp.info, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace