Vatikán jedním z cílů teroristů

Vatikán jedním z cílů teroristů
Autor: Filip Klasna|Popisek: Schodiště muzea ve Vatikánu
24 / 04 / 2015, 15:00

V Itálii začala dnes protiteroristická akce proti podezřelým s kontakty na síť Al-Kaida. Vatikán byl jedním z možných cílů.

Někteří členové měli přímý kontakt na Usámu bin Ladina (zabit v roce 2011 v Pákistánu), pod dohledem policie byli od roku 2005. Odposlechy odhalily plány skupiny teroristů, kteří plánovali útoky jak v Afghánistánu a Pákistánu, tak v Itálii, oznámil generální prokurátor v Caligari, Mauro Mura.

Některé z důkazů svědčí o tom, že Vatikán byl uvažován jako jeden z cílů již v roce 2010, kdy do Itálie dorazil sebevražedný atentátník z Afghánistánu.

Dnes se italská policie rozhodla zasáhnout a provedla vlnu zatýkání v sedmi provinciích. Centrála teroristické buňky měla sídlo na Sardinii. Cílem je zatčení přibližně 18 lidí, z nichž většina je z Pákistánu, řekl mluvčí policie ze Sassari na Sardinii.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace