Vatikán po pěti letech změnil názor na muslimy? Kostely se mění v mešity

Vatikán po pěti letech změnil názor na muslimy? Kostely se mění v mešity
Autor fotografie: Staro1,Ahmadi pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 |Popisek: Ilustrační foto / Mešita v Hamburku
24 / 05 / 2016, 10:15

Papež František obnovil dialog mezi egyptskými muslimy a katolíky.

Papež František přijal v pondělí 23. května ve Vatikánu imáma káhirské mešity al-Azhar, šajcha Muhammada Ahmada Tájiba. Po pěti letech tak obnovil dialog mezi egyptskými muslimy a katolíky, který přerušily protesty minulého papeže Benedikta XVI. proti útokům muslimů na křesťany obecně a na kopty v Egyptě zvlášť. Rozmluva papeže Františka s imámem al-Azharu prý trvala 25 minut a skončila objetím při loučení. "Toto setkání je poselství," řekl papež imámovi. Zdroj: theguardian.com, ihned.cz

Zástupci islámu byli pobouřeni obsahem přednášky s názvem Víra, rozum a univerzita, kterou předchozí papež Benedikt XVI. (původním občanským jménem Joseph Ratzinger), přednesl 12. září 2006 na universitě v Řezně. Důvodem pobouření byla papežova citace: „Ukaž mi, co nového přinesl Mohamed, a nalezneš tam pouze věci špatné a nelidské, jakou je jeho příkaz šířit víru mečem." Jedná se o citaci textu byzantského císaře Manuela II. Palaiologa. Na přednášku vzápětí reagovalo mnoho vládních činitelů muslimských zemí, kteří výrok označili za nešťastný a dokazující nepochopení skutečného islámu. Naopak představitelé Německa, Švýcarska či Itálie se papeže zastali a poukazovali na nepochopení jeho slov. Zdroj: Wikipedia

Kostely pustnou, mešity vzkvétají. Po celé Evropě.

Článek zveřejnily dnes ParlamentniListy.cz a odkazuji na text italského publicisty Giulia Meottiho na serveru Gatestone Institute. Meotti uvádí:

 „V Německu bylo v letech 1990 až 2010 uzavřeno 340 kostelů. V poslední době mimo jiné muslimská komunita zakoupila luteránský kostel v Hamburku. To samé se děje po celé Evropě, kterou opouštějí ze strachu před muslimy židé.“

"Jedna ze synagog nacházející se v přístavním městě Marseille byla prodána muslimské organizaci Al Badr za 400 000 eur. Synagoga byla vzhledem k narůstajícímu antisemitismu nevyužívaná, zatímco okolní mešity doslova praskaly ve švech. V samotném Marseille již stojí 73 mešit.“ 

„V Bruselu plánovali strhnout kostel svaté Kateřiny, který byl postaven v roce 1874 a tvoří dominantu historického centra Bruselu. Místo něj měl být na místě zřízen ovocný trh. Pouze mobilizace věřících tomuto kroku nakonec zabránila. V dalších případech se však přeměně kostelů na jiné účely zabránit nepodařilo. V zemi navíc rapidně narůstá počet obyvatel praktikujících islám. Ve školách v Bruselu jde o polovinu žáků.“

"Některé kostely byly prodány a část z nich zakoupena muslimskou komunitou. Ti koupili luteránský kostel v Hamburku. Ve Spandau se stal z kostela sv. Rafaela obchod s potravinami. V Trieru se zase kostel přeměnil v tělocvičnu."

Islamizace Velké Británie v plném proudu?

Server ParlamentniListy.cz před několika dny zveřejnil rozhovor s českým lékařem Vladislavem Rogozovem, který už více než deset let pracuje ve fakultní nemocnici v anglickém Sheffieldu. Ten mimo jiné uvedl:

"Jistě se shodneme, že nezpochybnitelným hmotným znakem islámské kultury je mešita. Pokud nakreslíme jednoduchý graf znázorňující počet mešit ve Velké Británii v průběhu času, tak vidíme, že výsledná křivka má exponenciální charakter. Jenom za dobu, kterou jsem v Británii prožil, se počet mešit v zemi zdvojnásobil, což platí i o počtu muslimů v zemi (Zdroje viz níže 1 - 4)

Graf přibývání mešit ve Spojeném království v letech 1915_2015. Zdroj www.MuslimsInBritain.org

Samozřejmě to není všude stejné a existují místní rozdíly. Tak zatímco u nás v půlmilionovém Sheffieldu je mešit pouze 36, tak v sousedním stejně velkém Bradfordu je jich už skoro stovka. Takže kdo například zažil takový Bradford před 10 lety, tak by se nyní vracel do trochu jiného města.

Pro představu, kdybychom tuto situaci promítli do Prahy, stálo by nyní nad Vltavou tak na dvě stě mešit. A za deset let dvojnásobek. Islamizace zkrátka probíhá a neustále se zrychluje, ať už se to někomu líbí, nebo ne. Dá se říci, že jde o největší změnu Británie od příchodu Vikingů nebo Normanů. O tom, proč někteří lidé tuto skutečnost stále popírají, můžeme jen spekulovat. Buď současnou Británii dostatečně neznají, nebo musí mít nějaký jiný důvod."

„Evropa se sama žene do záhuby"

Alespoň to uvedl zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu Robert Mikoláš a pokračuje, "V Norsku měli imáma, ultraradikála, který verboval pro Islámský stát. Tak ho odsoudili a vyhostili. Ale nechali si ho tam, protože v Iráku, odkud pochází, dostal trest smrti. Ve Francii máte stovku salafistikých mešit. V Německu máte 78 tisíc salafistů, to samé v Belgii. Zavřeli po teroristickém útoku nějakou salafistickou mešitu? Ne. Poslali několik stíhaček na Sýrii,“ konstatoval Robert Mikoláš.

Německá kontrarozvědka sleduje kvůli možnému extremismu zhruba 90 mešit.

Bývalý muslim a znalec koránu o islámu, uprchlících i genocidě křesťanů.

Jen několik hodin předtím, než islamističtí ozbrojenci zahájili listopadové teroristické útoky v Paříži, vyjádřil muslimský duchovní ve svém kázání v mešitě naději, že jednoho dne budou muslimové vládnout ve Francii, Velké Británii, Belgii a Německu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.