Vatikán podporuje křižácké tažení proti islámskému státu

Vatikán podporuje křižácké tažení proti islámskému státu
Autor fotografie: Battle Of Inab, wikipedia|Popisek: Jean Colombe, Sebastien Momerot (Ard al-Hatim) 1148
15 / 03 / 2015, 19:15

Křižácká válka ve 21. století? Vatikán změnil názor...

Zástupce Vatikánu v Ženevě italský arcibiskup Silvano Tomasi prohlásil včera pro katolický server cruxnow.com: "Musíme zastavit tuto genocidu.....V opačném případě budeme plakat, proč jsme neudělali nic proti ní a proč jsme dovolili, aby se stala tak strašná tragédie."

Už v únoru papež František odsoudil masakr 21 egyptských koptů v Libyi, kterým islámští radikálové uřízli hlavy, a současně uvedl, že "zastavit nespravedlivého agresora je zákonné“ ("Zvěrstva islámistů se odehrávají jen dvě stě kilometrů od EU")

Arcibiskup Tomasi současně uvedl, že součástí protiislámistické koalice musí být i muslimské státy Blízkého východu, a nikoliv pouze "západní státy". Navíc by měla být víc zdůrazněna role a podpora OSN. 

Podobně znějicí výzva z Vatikánu pro použití vojenské síly je zarážející, i vzhledem k tomu, že se tradičně staví proti vojenské intervenci na Blízkém východě, včetně dvou válek v Zálivu pod vedením USA.

Křižácké výpravy, byly vojenské výpravy z dob středověku, které vyhlašoval papež proti muslimům, pohanům a kacířům a proti nepřátelům křesťanstva. Poslední křižáckou výpravu se bezúspěšně snažil zorganizovat počátkem 16. století papež Lev X. proti osmanským Turkům. (wikipedia)

Křesťané v regionu podle Tomasiho žijí ve vážném existenčním ohrožení. „Křesťané, jezídé, šiíte, sunité i alavité, to všechno jsou lidské bytosti, které mají právo na ochranu....Potřebujeme koordinovanou a dobře promyšlenou koalici, která udělá vše potřebné k dosažení politického řešení bez násilí, ale pokud to nebude možné, pak bude nezbytné užití síly,“ (zdroj: echo24.cz)

Psali jsme také:

Řím a Vatikán čelí hrozbě teroristického útoku

Libyjští islámisté mají yperit a sarin. Hrozba pro Evropu vzrůstá

Válka v severní Africe je na spadnutí. Itálie se obává libyjských uprchlíků

Zatýkání islámistů v německých Brémách. V ulicích jsou ozbrojenci se samopaly

Itálie se obává leteckých útoků islámského státu. A nejen to - skončí volný pohyb osob v EU?

IS "Libyi použijeme jako vstupní bránu do EU!"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace