Vděk migrantů? Vztek, vyhrožování a zapálené ubytovny

Vděk migrantů? Vztek, vyhrožování a zapálené ubytovny
Autor: Flickr.com|Popisek: migranti
13 / 01 / 2017, 17:00

KOMENTÁŘ

Zapálené ubytovny či jiná azylová zařízení, útoky uprchlíků na ostatní obyvatele, nepřizpůsobivost. To je jen krátký výčet toho, jak se migranti na území státu, kam přijdou, chovají. Většinou se jedná o německy mluvící země, případů zejména žhářství zde přibývá doslova geometrickou řadou. S trochou nadsázky řečeno, je vlastně na denním pořádku.

Tisíce migrantů si také stěžuje na Německo, že uměle protahuje azylové řízení, a že se tedy nemohou plně integrovat (opravdu to chtějí?) do společnosti. To, že podle zákona nemá nikdo, ani uprchlík na udělení azylu právní nárok, o němž výhradně rozhodují příslušné orgány daného státu, už asi migranti nevědí.

To, že čekají uprchlíci na vyjádření úřadů i rok a více, není také dáno neochotou Německa či jiného státu, ale tím, že minulý rok do Německa přišlo přes milion migrantů a stát prostě nestíhá vše administrativně odbavit. Je nadměrně zatížen administrativou, stejně jako nyní soudy, které budou zřejmě řešit až trojnásobek soudních případů souvisejících s udělením či neudělením azylu.

Je však jasné, o co jde migrantům v Evropě především. Většina uprchlíků, kteří proudí v houfech do Evropy, chce přinejmenším slušné sociální dávky, v těch dalších případech pokud možno luxusní bydlení (viz případ Švédska). Nechce být plnohodnotně začleněna do společnosti, ale stát stranou. Svou frustraci si pak migranti vylévají kriminálním jednáním, když jim konkrétní stát tento ,,blahobyt" automaticky neposkytne. O vděku pak už vůbec nemluvě. Již tak kritickou situaci mohou zlepšit pouze co nejpřísnější azylové zákony a jejich důsledná aplikace v praxi.

 

psali jsme: 

V Německu vyhořela ubytovna pro uprchlíky, desítky zraněných

Tisíce migrantů žalují Německo za to, že úřady protahují jejich azylové řízení

související:

Migranti vo Švédsku sa sťažujú: „Cítime sa mizerne a za to môžete vy.“

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace