Ve druhé světové válce zahynulo téměř 9 miliónů vojáků Rudé armády

Ve druhé světové válce zahynulo téměř 9 miliónů vojáků Rudé armády
Autor fotografie: Autor: tov. Caroly / soudruh Caroly
01 / 05 / 2016, 08:30

Ozbrojené síly Sovětského svazu ztratily devět milionů vojáků v druhé světové válce, sdělil to včera náměstek ruského ministra obrany.

"Během mnoha let práce, naši výzkumníci došli k závěru. Vypracovali ho "s tužkou v ruce" ze všech dostupných zdrojů od ozbrojených sil, z ústředního archivu ministerstva obrany. Dostali číslo 8,866,400 lidí. To je závěr přijaté po ukončení mnoho let trvajícího výzkum v archivech, "řekl generálmajor Aleksandr Kirilin v sobotu pro rozhlasovou stanici RSN.

Lidské ztráty představují vojáky, kteří byli zabiti na bojištích, zemřeli v nemocnicích, zmizeli nebo se nikdy nevrátili ze zajetí.

Zdroj: Tass

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace