Ve firmách znovu začalo testování na covid

Ve firmách znovu začalo testování na covid
Autor: Pixabay
18 / 01 / 2022, 13:00

Ve firmách znovu začalo od pondělí testování na přítomnost covidu. Dva testy týdně pak platí i pro očkované lidi.

Od pondělí se musejí všichni zaměstnanci včetně živnostníků a jednatelů firem podrobit dvakrát týdně testování na na covid-19. Pravidlo platí i pro očkované a pro ty, kteří nemoc již prodělali. Druhé testování je potřeba provést nejdříve třetí den po předchozím.

Pokud test vyhodnotí zaměstnance jako pozitivního, musí jít na 5 dní do karantény. V ní je pak možné podstoupit ověřovací PCR test, a jestli bude negativní, dotyčný pracovník se může vrátit ihned do práce.

Pokud se člověk z jakéhokoliv důvodu odmítne podrobit testování, je povinen zaměstnanavatel jej nahlásit na příslušnou hygienickou stanici. Zaměstnanec v takovém případě bude mít povinnost nosit respirátor po celou pracovní dobu, stravovat se jiném místě než ostatní jeho kolegové, od nichž pak musí udržovat odstup nejméně 1,5 metru.

Zaměstnavatelé mohou na testování čerpat příspěvek ve výši 60 korun z fondu prevence zdravotních pojišťoven.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace