Ve Francii pokračuje vyšetřování středečního útoku na vojáky

Ve Francii pokračuje vyšetřování středečního útoku na vojáky
10 / 08 / 2017, 09:00

Francouzské úřady dnes pokračují ve vyšetřování středečního incidentu, při kterém řidič najel do skupiny vojáků a šest jich zranil. Státní orgány událost označují za teroristický čin.

Pachatelem je podle médií 37letý přistěhovalec z Alžírska, kterého policie vedla v evidenci kvůli nezákonnému převaděčství. Francouzská tajná služba o něm záznamy nevedla. V zemi údajně měl povolení k pobytu.

Řidič napadl vojáky na pařížském předměstí a poté ujížděl po dálnici na sever země, kde jej policie dopadla. Protože se stále pokoušel o útěk, začala po něm střílet. S těžkými zraněními byl převezen do nemocnice. Při incidentu utrpěl také zranění jeden policista.

Muž bydlel v departementu Yvelines západně od Paříže. Motivy jeho útoku nejsou stále ještě oficiálně známy.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.