Ve Francii zatkli už tři 15leté chlapce, kteří plánovali teroristické útoky

Ve Francii zatkli už tři 15leté chlapce, kteří plánovali teroristické útoky
15 / 09 / 2016, 06:15

Islámský stát k teroristické činnosti rekrutuje stále mladší lidi.

Paříž (ČTK) - Francouzská policie včera zatkla dalšího 15letého chlapce podezřelého z plánování teroristického útoku na základě pokynů, které mu francouzští islamisté na Blízkém východě dávali prostřednictvím šifrované elektronické komunikace. Jde o třetí případ zadrženého 15letého mladíka ve Francii v souvislosti s terorismem za poslední týden.

Francie varuje: Teroristické útoky plánují už i děti. V zemi je přes 15.000 zradikalizovaných mužů, žen i dětí

Policie posledního z chlapců zadržela ráno na východě Paříže. Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve si v této souvislosti postěžoval, že extremistická organizace Islámský stát k teroristické činnosti rekrutuje stále mladší lidi.

V pátek a v pondělí policie zatkla jiné dva 15leté mladíky. Nejméně dva z těchto tří podezřelých komunikovali s francouzským radikálem a členem IS Rachidem Kassimem, upozornila dnes agentura AFP s odvoláním na justiční zdroje.

Video: Islámisté posílají na sebevražedné mise "děti chalífátu"

Kassim, který z oblasti Sýrie a Iráku pravidelně internetem vyzývá k útokům ve Francii, byl údajně také v kontaktu s jednou ze členek ženského komanda, jež chtělo útočit na Lyonském nádraží. Ženy byly zadrženy minulý týden ve čtvrtek poté, co bylo v centru Paříže objeveno auto s nastraženými plynovými bombami.

Video: Islámisté zveřejnili video, kde popravčími jsou i děti nebo staří muslimové

Radikálové Islámského státu trénují děti zahraničních bojovníků v Sýrii a v Iráku, aby z nich udělali „následující generaci“ teroristů, uvedl britský The Independent s odkazem na interní zprávu Europolu. Podle tohoto dokumentu jsou děti, které vyrostly v řadách IS „zvláštním problémem". 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace