Ve Francii zatkli už tři 15leté chlapce, kteří plánovali teroristické útoky

Ve Francii zatkli už tři 15leté chlapce, kteří plánovali teroristické útoky
15 / 09 / 2016, 06:15

Islámský stát k teroristické činnosti rekrutuje stále mladší lidi.

Paříž (ČTK) - Francouzská policie včera zatkla dalšího 15letého chlapce podezřelého z plánování teroristického útoku na základě pokynů, které mu francouzští islamisté na Blízkém východě dávali prostřednictvím šifrované elektronické komunikace. Jde o třetí případ zadrženého 15letého mladíka ve Francii v souvislosti s terorismem za poslední týden.

Francie varuje: Teroristické útoky plánují už i děti. V zemi je přes 15.000 zradikalizovaných mužů, žen i dětí

Policie posledního z chlapců zadržela ráno na východě Paříže. Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve si v této souvislosti postěžoval, že extremistická organizace Islámský stát k teroristické činnosti rekrutuje stále mladší lidi.

V pátek a v pondělí policie zatkla jiné dva 15leté mladíky. Nejméně dva z těchto tří podezřelých komunikovali s francouzským radikálem a členem IS Rachidem Kassimem, upozornila dnes agentura AFP s odvoláním na justiční zdroje.

Video: Islámisté posílají na sebevražedné mise "děti chalífátu"

Kassim, který z oblasti Sýrie a Iráku pravidelně internetem vyzývá k útokům ve Francii, byl údajně také v kontaktu s jednou ze členek ženského komanda, jež chtělo útočit na Lyonském nádraží. Ženy byly zadrženy minulý týden ve čtvrtek poté, co bylo v centru Paříže objeveno auto s nastraženými plynovými bombami.

Video: Islámisté zveřejnili video, kde popravčími jsou i děti nebo staří muslimové

Radikálové Islámského státu trénují děti zahraničních bojovníků v Sýrii a v Iráku, aby z nich udělali „následující generaci“ teroristů, uvedl britský The Independent s odkazem na interní zprávu Europolu. Podle tohoto dokumentu jsou děti, které vyrostly v řadách IS „zvláštním problémem". 

Tagy článku