Ve francouzském Cannes nacvičovali zásah proti teroristům

Ve francouzském Cannes nacvičovali zásah proti teroristům
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto Festivalového paláce v Cannes
27 / 04 / 2016, 19:30

Filmový festival v Cannes letos doprovází zpřísněná bezpečnostní opatření.

Cvičení francouzských ozbrojených složek se uskutečnilo už 21. dubna, ale mezi vedením filmového průmyslu vyvolalo smíšené reakce. Komentáře se vesměs zabývají tím, zda bylo vhodné uspořádat takovou veřejnou prezentaci celého zásahu. Festival se koná od 11. do 22. května. Zdroj: theguardian.com

Video z cvičení bylo zveřejněno na YouTube a je na něm vidět zásah komanda na schodech před Festivalovým palácem, kde se koná mezinárodní filmový festival. Do cvičení se zapojily kromě protiteroristických komand i lékařské týmy. Starosta Cannes David Lisnard cvičení obhajoval a uvedl: "Cvičení nám pomůže připravit se na realitu a omezit případná rizika...a ta se mění. Budovy byly navrženy tak před třiceti lety, kdy byly jiné bezpečnostní problémy." 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace