Ve francouzském Toulouse zaútočil ,,psychicky nemocný" muž na policistku. Pokusil se jí podříznout

Ve francouzském Toulouse zaútočil ,,psychicky nemocný&quote; muž na policistku. Pokusil se jí podříznout
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), DODO DODO|Popisek: Ilustrační foto
31 / 08 / 2016, 06:00

V úterý odpoledne zaútočil ozbrojený muž na mladou policistku na policejní stanici ve městě Toulouse.

Podle policie přišel muž na policejní stanici muž, který chtěl podat stížnost. Když se k němu dostavila policistka, aby se zeptala na předmět stížnosti, pokusil se jí vzít zbraň. To se mu nepodařilo, a tak vytáhl nůž a pobodal policistku na krku, když se jí předtím snažil podříznout.

Policistce, která při útoku utrpěla vážná zranění, ale není v ohrožení života, přišli na pomoc její kolegové, kteří muže rychle zpacifikovali.

Násilník je francouzským úřadům znám, neboť v minulosti údajně trpěl ,,psychickými problémy". Útočníkovi je jedenatřicet let a má být podle serveru ladepeche.fr alžírského původu. Zaútočil podle serveru La Depeche du Midi proto, že ,,reprezentoval Francii".

Policie v současné době zkoumá ,,pravý" motiv útočníka. Není zatím známo, zda byl napojen na nějakou islamistickou organizaci.

 

 

Zdroj: lefigaro.fr, rt.com

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), DODO DODO

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace