Ve Frankfurtu nad Mohanem jsou rodilí Němci už menšinou. Převažuje obyvatelstvo s migrantským původem

Ve Frankfurtu nad Mohanem jsou rodilí Němci už menšinou. Převažuje obyvatelstvo s migrantským původem
Popisek: migranti
04 / 07 / 2017, 08:00

V německém městě Frankfurtu nad Mohanem má přes polovina obyvatel migrantský původ či minulost.

Podle nejnovější statistiky, která se vztahovala na páté největší německé město, je v něm 51,4% obyvatel, kteří již nejsou rodilými Němci, ale lidé, jež mají migrantský původ či pozadí. O statistice informovala minulý týden zástupkyně města pro integraci Silvia Weberová z SPD.

,,Máme ve městě minority s relativně vysokým číslem, ale žádnou skupinu, která by převažovala," řekla ke zveřejněné statistice Weberová. Největší ,,neněmeckou" minoritou jsou Turci, kteří jsou trvale usazení ve Frankfurtu a jež tvoří 13% tamní poulace. Následují Chorvaté, Italové a Poláci.

61% obyvatel Frankfurtu pak tvoří ve své většině lidé, kteří se narodili v zahraničí a přišli do města z Evropské unie. „Integrace v našem městě pokročila. Většina obyvatel je ve Frankfurtu legálně,“ uvedla dále ke statistice Weberová.

Podle ní je důležité, že většina imigrantů zde pracuje. 73% mužů ,,neněmeckého" původu, kteří se ve Frankfurtu usídlilo, má stálou práci, 59% pak platí pro ženy.

Podle ní je Frankfurt v současné době mezinárodním městem, což je také dáno tím, že figuruje jako významné finanční centrum Evropy.

 

psali jsme:

Migranti v Německu odmítají deportace, odmítají pracovat. "Jsme hosty Merkelové!"

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku