Ve Středozemní moři ztroskotala loď s desítkami migrantů. Přežili jen čtyři

Ve Středozemní moři ztroskotala loď s desítkami migrantů. Přežili jen čtyři
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: loď s migranty
15 / 01 / 2017, 10:30

V Středozemním moři asi 50 kilometrů od libyjského pobřeží ztroskotala včera loď naplněná 110 migranty.

Čísla s migranty, kteří byli v době nehody na palubě, se však liší. Agentura AFP uvádí 107 uprchlíků, server RT.com 110.

Ten uvádí, že při nehodě zahynulo 106 uprchlíků, jen čtyři přežili. Ti již byli zachráněni. Zatím bylo nalezeno osm mrtvých těl, záchranné operace však výrazně komplikuje špatné počasí, které na místě panují. Operace však pokračují dále, protože nebyly ještě vyzvednuty desítky těl.

Ztroskotání této lodi s migranty je zatím největším ztroskotáním  v tomto roce, uvedl server RT.com. Přes Středozemní moře se loni do Itálie dostalo na lodích zhruba 180 000 migrantů. Více než 5 000 lidí zahynulo ve snaze se dostat do Evropy. 

 

psali jsme:

Frontex obvinil neziskové organizace ze spolupráce s převaděči ve Středozemním moři

(VIDEO) Migranti potopili svoj čln, mysleli si, že stretli pobrežnú stráž

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.