Ve velké mešitě v Bruselu našli možná obálku s antraxem

Ve velké mešitě v Bruselu našli možná obálku s antraxem
Popisek: Mešita, ve které byl nalezen podezřelý bílý prášek, stojí kousek od institucí EU
26 / 11 / 2015, 15:00

Ve velké mešitě v centru Bruselu dnes zasahovali kvůli nálezu obálky s podezřelým bílým práškem hasiči i dekontaminační jednotka. Informovala o tom rozhlasová stanice RTL. Panují prý obavy, že by mohlo jít o antrax. Dekontaminaci se preventivně podrobilo sedm lidí.

Velká mešita stojí v bruselském Jubilejním parku, nedaleko institucí Evropské unie. Podle mluvčího hasičů Pierra Meyse přivolali pomoc zaměstnanci mešity s tím, že našli v poště obálku s bílým práškem a obávají se, že by mohlo jít o antrax. Zatím ale není jasné, jakou látku obálka obsahovala.

Pět civilistů a dva policisté, kteří prošli dekontaminací, podle Meyse nejeví žádné známky újmy na zdraví. Obálka s práškem už je na analýze v laboratoři.

Od soboty v Belgii kvůli bezprostřední hrozbě teroristického útoku platí nejvyšší stupeň bezpečnostních opatření. Ve středu se po několika dnech rozjela alespoň část metra. Otevřely se také školy.

Podle agentury Reuters obdržely belgické mešity po pařížských atentátech z 13. listopadu řadu hrozeb. Část z nich adresovala muslimům skupina, která si říká Křesťanský stát. V Belgii žije zhruba půl milionu muslimů.

Zdroj: ČTK

Tagy článku