Ve velké mešitě v Bruselu našli možná obálku s antraxem

Ve velké mešitě v Bruselu našli možná obálku s antraxem
Popisek: Mešita, ve které byl nalezen podezřelý bílý prášek, stojí kousek od institucí EU
26 / 11 / 2015, 15:00

Ve velké mešitě v centru Bruselu dnes zasahovali kvůli nálezu obálky s podezřelým bílým práškem hasiči i dekontaminační jednotka. Informovala o tom rozhlasová stanice RTL. Panují prý obavy, že by mohlo jít o antrax. Dekontaminaci se preventivně podrobilo sedm lidí.

Velká mešita stojí v bruselském Jubilejním parku, nedaleko institucí Evropské unie. Podle mluvčího hasičů Pierra Meyse přivolali pomoc zaměstnanci mešity s tím, že našli v poště obálku s bílým práškem a obávají se, že by mohlo jít o antrax. Zatím ale není jasné, jakou látku obálka obsahovala.

Pět civilistů a dva policisté, kteří prošli dekontaminací, podle Meyse nejeví žádné známky újmy na zdraví. Obálka s práškem už je na analýze v laboratoři.

Od soboty v Belgii kvůli bezprostřední hrozbě teroristického útoku platí nejvyšší stupeň bezpečnostních opatření. Ve středu se po několika dnech rozjela alespoň část metra. Otevřely se také školy.

Podle agentury Reuters obdržely belgické mešity po pařížských atentátech z 13. listopadu řadu hrozeb. Část z nich adresovala muslimům skupina, která si říká Křesťanský stát. V Belgii žije zhruba půl milionu muslimů.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace